PROSTĚ ŘEKNI NE! VOLUME 2

02.08.2022

Taktéž jsi ve stádiu, kdy se rozhoduješ, že chceš přestat kouřit cigarety? Jaký je hlavní důvod toho, že jsem se rozhodl přestat? Dostal jsem se popravdě do zvláštní situace, protože jsem nebyl sám se sebou spokojený. Důležité je už jen to, že o tom přemýšlíte, protože vás to z nějakého důvodu sere. Osobně jsem si vytyčil zásadní body, abych se dostal do stavu menšího uvědomění a řekl si prostě ne! Už stačí! Jsem toho názoru, že ten, kdo chce přestat, přestane z minuty na minutu, bez nějakých výmluv a keců kolem. A proč? Protože jsme se rozhodli pro sebe něco dělat, protože tímto rozhodnutím získáváš/me různé benefity.

Je to v tvých rukou, na prvním místě vždy bude zdraví, na to se třeba já dívám jako prioritu. Pokud jsem zdravý, mohu žít, mohu sportovat, mohu dělat cokoliv, co si zamanu. Pakliže kouříme, nepříznivě to ovlivňuje tělo člověka - to je prostý fakt. Zakomponovat do toho můžeme i fyzickou kondici. Dýchá se ti na hovno? Máš v těle čím dál méně kyslíku? Podáváš čím dál horší výkon? Ty vole! Jakto?

Peníze jsou hodnotným platebním prostředkem, díky kterým si můžeš udělat radost anebo se dostat do takových sraček, že to nemá obdoby. Výraznou položkou na tvém nebo mém měsíčním rozpočtu jsou bezpochyby peníze za koupi cigaret. Z osobní zkušenosti si vedu osobní rozpočet přibližně čtyři roky (od roku 2019). Udělal jsem to proto, abych měl přehled v tom, kde přibrzdit s utrácením. Za čtyři roky jsem prokouřil bezmála šedesát tisíc českých korun, a to kouřím od osmnácti. Ale to je jen pro představu. Minulost nezměníme, ale v přítomném okamžiku se můžeme rozhodnou to změnit, proto abychom v budoucnu ty peníze využili lépe. No né?

Vše je to o disciplíně, soustředěnosti a vůli. Zaměřil jsem se na tyto tři body, samozřejmě, mohl bych o tom vypisovat dále, těch důvodů je nespočet, ale ať si udělá o tom obrázek každý po svým. Já se prostě nechci setkat s dalším osobním selháním a snižovat si sebevědomí, což taktéž patří mezi ty důvody proč přestat.