POHLEDEM NA OKTAGON 31 - UNDERGROUND

04.03.2022
FOTO ZDROJ: OKTAGONMMA.CZ
FOTO ZDROJ: OKTAGONMMA.CZ

FREE PRELIMS UNDERGROUND

LUDĚK GREGUŠ vs MAREK LUŠTIAK

O Luďkovi Gregušovi jsem psal v hodně pozitivním slova smyslu po posledně proběhnutém turnaji Oktagon 30, kde si za prvé připsal první zápas pod hlavičkou Oktagon Undergroundu. A, za druhé, kde překvapil nejen Slovenského Mexikánce Nikolase Krivaka, ale i nás diváky. Greguš doručil akčnost, vyrovnaný výkon, lehkost na nohou a celkově jeho předvedená show, byla super.

Když byl na poslední chvíli ohlášený tento zápas, byl jsem si jist, že hned na úvod turnaje bude tento fight v zárukou kvality. Tito borci se spolu setkali v posledním turnaji DFN, kde vyhrál na body Marek Luštiak, takže mu měl Luděk co vracet. A bylo tomu tak. Rivalita mezi těmito zápasníky se upřít nedá.

První kolo byl Greguš klasicky lehký na nohou, byl aktivnější a předváděl super kombinace, které byly přesné a komba většinou zakončené lowkickem. Marek měl sem tam sice světlé chvilky a hryznul si, ale nezaregistroval jsem, že by to s oponentem více méně otřáslo. Ve druhém kole si Greguš držel svůj standard, přidal i pěkné kopy na hlavu, ale zápas zastavilo Luštiakovo zranění kolene a Luděk Greguš si tak připsal druhé vítězství v Oktagonu a zároveň srovnal manko s rivalem na 1:1.

UNDERGROUND EARLY PRELIMS

RADEK ROUŠEL vs MICHAEL DIEGA SCHESK

Kontroverzní tetování odstraněno nebo lépe řečeno upraveno a my jsme se tak mohli těšit na premiéru Roušala a jeho boj v Oktagonu. Z druhé strany se psal další zajímavý příběh Diega Scheska, který přijel jako trenér Priscilo de Souza, ta však nesplnila váhový limit a Lucie Pudilová následně po telefonátu s Johnem Kavanaghem od zápasu odstoupila. Následně volal jeho manažer, že Oktagon potřebuje zalepit díru po odstraněných zápasu z karty. Michael neváhá a bere. A jak se říká, nesuďte knihu podle obalu, tak zde se to bezpodmínečně potvrdilo.

V prvním kole byl Brazilec aktivnější a Roušal se dostal hned ze začátku boje pod tlak. Schesk rozdával tvrdé zadní, které Roušala poslaly na prdel, a byl počítán. Možná právě tohle bylo potřeba, protože, se mě zdálo, že tak trochu ještě spí. Ve druhém kole to začalo parádní přestřelkou, kde si rozdali mnoho ran a mělo to ohromný náboj. Během poloviny druhého kola se Roušal dostal do zápasu a oba předváděli víc než skvělý highlist svých umění.

Začátek třetího kola byl ve znamení kombinací a brutálních bomb. Tak bych asi popsal úvodních třicet sekund. Roušal měl přehled, rozdával super kombinace a co se týče Diega, ten třetí kolo odpadával fyzicky. Na závěr kola si připravili dobré zvedáky. Zápas by si určitě zasloužil extra round, ale bodoví uznali, že výherce je Michael Diega Schesk. Já osobně s tímhle rozhodnutím problém nemám, za mě to bylo z jedné strany zasloužené vítězství, byť za mně bodově o milimetry, nicméně Radek se nemá za co stydět, předvedl výborný výkon a doufám, že jej v kleci ještě uvidíme.