POHLEDEM NA OKTAGON 31 - PRELIMS

07.03.2022
FOTO ZDROJ: FACEBOOK OKTAGONMMA
FOTO ZDROJ: FACEBOOK OKTAGONMMA

MICHAEL NEPRAŠ vs. VLADIMÍR LENGÁL Michael se vrátil po celkem dlouhé době do klece, z druhé strany Vláďa vzal zápas na poslední chvíli. U sázkových kanceláří v rámci vsázení, sázkaři kurzově favorizovali dlouho nezápasového Nepraše. Jenže já jsem si v tu dobu, kdy se objevil tento zápas na oficiální kartě, říkal, že budu víc věřit Lengálovi, který byl aktivní v jiných sférách bojových sportů. Nebylo tomu dlouho, co zápasil na DFN.

Zápas se měl nést v duchu zem versus postoj, nebo spíš takové byly předzápasové predikce. Nepraš měl určitě najetý nějaký gameplan, podle, kterého se chtěl řídit, ale v zápase se mi zdálo, jako kdyby byl smyslů zbavený. Úvodní kola byla jako přes kopírák, Nepraš se pustil po nohách, tudíž po takedownu, sem tam úspěšně, ale Lengál prokázal dobrou obranu. Několikrát se z toho dostal, a dokázal to přetavit ve svůj prospěch a dostal se do výhodné dominantní pozice, ze které nebyl čas vytěžit něco více. Oproti poslednímu zápasu výrazné zlepšení a ve třetím kole se dostal z Neprašova sevření, dostal se do horní pozice, kde jej přebil a dočkal se technického KO. Super orientace Lengála, zasloužené vítězství. Nepraš přes takedown nic nevytěžil.


DENIS FARKAŠ vs. MAX HANDANAGIČ Denis nás určitě překvapil na minulém Undergroundu svým rychlým KO úderem proti zkušenému borci. A tak jsem si na tohohle mladého borce vsadil, protože jsem věřil jeho boxu a přiznám se, Maxe jsem absolutně neznal.

První dvě kola byla víceméně jak přes kopírák. Farkaš trefoval spodky, když na to došlo, prokázal dobré oko, přesnost, v světlejších chvílích prokazoval i dobrou obranu. Zdál se mi, ale místy trochu pomalejší, nebo, že není ve své kůži. Možná to byl milný dojem a můj posudek za obrazovkou, kdo ví. Z druhé strany Max byl aktivní, lehký na nohou, Farkaš mu nechával takedowny téměř zadarmo, což se mu v zápase vymstilo. Max více než v postoji byl v horní dominantní pozici na zemi a ve třetím kole mi uspal Farkaše. První zápas na vsazeném lístku a hned červená. Díky, Maxi!

JAKUB BĚLE vs. NAGLIS KANIŠAUSKAS Tohle bude sakra krátká záležitost. Od první sekundy menší, seznámení pár pěstmi od obou aktérů. Ve třinácté sekundě pak naskočila nečekaná pravá,. a Jakub Běle šel do hajan. Za mě KO večera, bohužel to dali někomu jinému. K tomu připočtu další červenou na lístku. Tak jako tak, pane Naglis? Respekt!

JAKUB BAHNÍK vs. JONATHAN JAY CUCCINIELLO Poslední dobou se vyplatí vsázet na Jakuba a tady mi to konečně zezelenalo! Zápas se odehrával v postoji, Jakub skvěle trefoval, byl aktivní, prokazoval super postojovou dominanci. Byl přesný, tvrdý. Jonathan sice uštědřil jednu na bradu, kdy se Bahník mírně "ale fakt mírně" zakymácel, ale to mu bylo hovno, co platné. Zápas ukončen technickým KO. Jasně přesvědčivá výhra, zde nebylo o čem.