POHLEDEM NA OKTAGON 31 - MAIN CARD

08.03.2022
FOTO ZDROJ: FACEBOOK - OKTAGONMMA
FOTO ZDROJ: FACEBOOK - OKTAGONMMA

MAIND CARD

VLASTO ČEPO vs. ALEXANDRE SILVA  Ze začátku jsem měl mírné obavy z Alexandra, protože vypadal fakt skvěle, ale i v tomhle případě jsem se rozhodl vsadit si na Vlasta,. protože jsem věřil jeho extrémní destrukci, kterou tak miluje. Zápas se odehrával jen v postoji. Od první sekundy se střídaly skvělé kombinace, komba. Čepo nahulil Silvu, nedal mu spát a neustále jej zasypával ranami na držku. Pak na chvíli Silva nahulil Čepa. Čepo se nasral, a tvrdá pravá, tvrdá levá a vyhrál ve svém klasickém stylu via TKO. Yeeeees!

ZDENĚK POLÍVKA vs. ALEX LOHORE

Hodně očekáváný zápas, od kterého si fanoušci hodně slibovali. Osobně jsem si vsadil na Zdeňka, protože každým zápasem mě vždy přesvědčil o tom, že není radno jej podceňovat. Z druhé strany mě dost překvapil Lohore, jak dokázal pracovat se svou vahou, vypadal opravdu skvěle až monstrózně. Vypadal skvěle připravený, až se divím, proč tomu tak nešlo i minule?

Zápas jako takový nebyl dlouhý. Pěstní seznámení v postoji, Lohorého pokus o takedown byl odmítnut. Zápas se dostal do postoje, kde Lohore využíval víceméně nepříjemně tvrdé jedničky přední ruky a bylo po akci KO. Polívkovi nic nevyšlo, asi na něj byl vyvinut až moc velký tlak, bohužel ne v kleci, avšak není všem dnům konec. Věřím, že Zdeněk se znovu zvedne a ukáže nám, co vše v něm je!

RONALD PARADEISER vs. LOSENE KEITA

Absolutně jsem nevěděl, na koho vsadit. Rony je dost kvalitní borec a pak je zde takový Keita, který posledně vystřelil Ryšavého z trenek. Samozřejmě zkusil jsem vsadit na Ronyho. První kolo začalo hned na ostří nože ala Keitův tlak, což se dalo očekávat, ale Rony byl na tohle připravený a dostal zápas na zem, kde se jej snažil uškrtit. Na konci kola se mu z toho Keita dostal, možná i mu pomohlo i sledování zápasu v obrazovce, díky které měl přehled o tom, co Rony dělá.

Druhé kolo bylo svěží ze strany Keity, přestřelky v postoji, nachytal Ronyho na švestkách, kdy padl na zem. A více méně se vše odehrávalo v postoji, kde se mi zdálo, že Keita vyhrál tohle kolo. Což pokračovalo i ve třetím kole. Střídaly se tvrdé rány z obou stran víceméně po jedničkách. Rony přidal krásný loket, na závěru kola krásnou kombinaci zakončenou takedownem.

Následovala kola šampionů. Začátek dobrý pro Ronyho, dokázal vybojovat takedown, ze kterého se Keita dostal díky své mrštnosti, a následně byl Losene na koni, byl svěží, přesnější a měl hlad po krvi, byl připravený to kdykoliv ukončit, protože viděl takový ten červený majáček na Ronyho nose. Rony bojoval, co mu síly daly, ale fyzicky začal odpadat, poslední kolo se mu nedařily už ani takedowny a z druhé strany Keita si došel pro bodové vítězství a stal se prozatímním šampionem, byť pro mě to bylo fakt těsné, ale bodoví rozhodčí to viděli jinak. Skvělý napínavý souboj.

MIDDLEWEIGHT TITTLE FIGHT


SAMUEL KRIŠTOVIČ - PATRIK KINCL

Zápas o titul aneb tah na jednu bránu. Co víc k tomuhle mám napsat? Po pikantním staredownu jsem naivně očekával, že to bude pálivější. Po patnácti sekundách přišel takedown, kde vedl přísnou kontrolu v dominantní pozici šerif Kincl. A to trvalo celá tři kola. Pirát držel, ale krom dobré obrany a válení se na zemi nic nepředvedl. Tedy pardon, ano předvedl... nesmyslné fauly. Co si budeme, kdyby Patrik chtěl, tak jej mohl ukončit kdykoliv mnohem dříve, možností tam měl nespočet, ale doručil, co slíbil. Šikanoval Piráta bravurně.

Když došlo na kola šampionů, viděl jsem tam pro Piráta naději, že právě v tento moment, by to mohl zlomit. Jenže to zas byla nějaká má myšlenková naivita. Absolutně jsem nepochopil Pirátův záměr poměřovat se s Kinclem u pletiva. Jasný, nezpochybňuji jeho sílu, ale nebyl si vědom toho, co předcházelo první tři kola? Jakou bídu na zemi dostal? Jistě, jsem bloger za klávesnicí, ale můj názor je takový, že být to v postoji, nadělal by mnohem větší paseku, která by Patrikovi nechutnala. Jenže jak se pak dalo očekávat, Kincl si jej vzal na zem a tam si to hlídal.

Pirát vše vsadil na páté kolo, protože bylo jasné, že po bodové stránce bylo už vše ztracené a bylo to v jeho režii. Ty vole, že ukázal srdce, byla velká paráda. Ale? Kinclovi stačilo jen přežít. Pirát tady ukázal, co měl zkoušet v zápase mnohem více, ale na více se v ten moment, kdy to vypadalo nadějně nezmohl. Samozřejmě takedown doručil Pirátovi i rozhodčí Pavel Touš, což byl snad pro mě nejzábavnější moment večera. Patrik Kincl si zcela profesorsky a zaslouženě došel pro titul a nyní jen čekat, kdo bude vyzyvatel. Jinak nad čím se ještě pozastavím, jsem jsou Pirátovy fauly. To jako vážně? To je jedna z věcí, která mě v zápase hodně zklamala. Vykládat po zápase, že si toho nebyl vědom? Já myslím, že byl.