POHLEDEM NA OKTAGON 30

09.01.2022

Já vím! Článek měl vyjít mnohem dříve, měl jsem to v plánu, ale to víte... Po sledované show jsem jel pryč, oslavil jsem silvestra se sestrou a švagrem a následně jsem byl zdárně nepoužitelný. Byla to taková rozlučka s alkoholem a ostatními neřestmi na hodně dlouhou dobu. Pak už byla jen potřeba se aktualizovat, což trvalo den dva, protože jsem měl vytížený systém. Následně dvanáctky v práci, odkud jsem chodil unavený, hold není to jen tak. Sice jako správný sebestředný bloger se nemám ve zvyku omlouvat, ale v tomhle podání udělám výjimku a sorry za pozdní dodání. Sice jste už vše viděli, ale z mé strany by byla škoda to nevydat, když jsem to měl rozepsané.

Před očekáváným turnajem Oktakon 30 musel Ondřej Novotný a jeho tým řešit nejeden problém. Zápasová karta se rozpadala kousek po kousku a s čím dál větším očekáváním se zdálo, že je vše ztracené. Říkal jsem si, uskuteční se to? A pokud ano, v jakém formátu? Tým Oktagonu nelenil a díky kontaktům, a dobré duši zápasníků nám bylo dopřáno pěkného překvapení, jak bylo poslední dobou zvykem. V pevnosti Brno bylo znovu rušno a československé fanoušky MMA čekal cirkusový balíček v podobě dvou turnajů v jednom. 

Pane Novotný! Prosím! Dodejte nám více Undergroundu! Ještě, než se pustíte do čtení mého jakžtakž rozboru nebo názoru, přiznám se, že nejsem nějak zběhlý v sledování ostatních bojových sportů. Samozřejmě nějaké povědomí o nějakých jménech mám, ale tady mě jaksi tlačí bota. Což je moje osobní chyba a mám co napravovat. Z druhé strany se mi líbí, že Underground dovede ukázat zápasníky, kteří umí příjemně překvapit svým výkonem, i když jsou pro vás nebo pro mě totálně neznámí. Měl jsem i různé pochyby a říkal si "Nebudu se ze začátku nudit?" Co mám od narychlo postaveného předkrmu v podobě Undergroundu čekat? Takové byly mé myšlenky. A více co? Byla to prdel!

UNDERGROUND

Tomáš Cigáník vs Jakub Mikovčák 

Tomášové zvedáky! Tomáš předvedl profesorsky vyspělý výkon, který si udržoval celá tři kola v poměrně stejné stabilitě. Každé kolo si kontroloval, byl tvrdší, lehký a předváděl dobré komba údery. Z druhé strany Jakub? Viděl jsem jej poprvé a taktéž poprvé poznal chuť porážky. Ve druhém kole jsem viděl nějakou naději, kdy předváděl konečně něco ze svých předností, a to bylo využití jeho rozpětí plus využívání kopů, ale furt to bylo z mého pohledu v malé míře. Ve třetím kole totálně ztratil sebedůvěru - "hodnotím z pohledu diváka u TV" - a bylo. Tomáš si závěr pohlídal, bezpodmínečně vítěz.

Denis Farkaš vs Andrej Šumkuliš 

Dopadla a vypla! Říkal jsem si, že by to mohl být jeden z nejlepších zápasů večera a po necelé minutě nachytal Denis Andreje na švestkách. Denisi! Ty kluku ušatá! Za mě byl aspirant na bonus večera jednoznačně Denis Farkaš. Čistě trefený a dobrou noc. Děkuji za pěknou podívanou, tohle jsem chtěl vidět.

Nikolas Krivak vs Luděk Greguš 

Zasloužené vítězství. Neznal jsem ani jednoho, tedy do té doby, než jsem viděl zápas. Říkal jsem si, že v tomhle zápase budu fandit českému borci. A hele, měl jsem si vsadit, protože na něj byl skvělý kurz. No snad příště. Luděk nastavil příjemné tempo zápasu, byl rychlý, skvělý v pohybu, lítal tam jako motýl, zároveň byl přesný, rozdával super kombinace. Jen připomenu moment z druhého kola, kdy byl Krivak poprvé počítaný, čista rána na bradu, prostá nádhera! Ale všechen respekt Nikolasovi, protože, ta noha po jeho pádu nevypadala dobře a pak se potvrdilo, že měl zlomeninu. Z druhé strany Slovenský Mexikánec Nikolas nebyl špatný, to vůbec, měl tam hodně světlých momentů, byl přes potíže ve třetím kole aktivnější a snažil tlačit a trefovat, protože mu vlastně nic jiného po dvou prohraných kolech nezbývalo. Musel se dívat na vynikající nohy Luďka s následnou oponou. Nenechal to Krivakovi zadarmo a vítězství si pohlídal.

Andres Čechovský vs Adrian Tadlánek 

Pleskaná po stehnech a urvané velké vítězství! No dobrá, nadpis, zní tak trochu zvrhle až homosexuální úchylkou (smích), ale nenechte se zmást, není tomu tak. Pokud jste tenhle zápas viděli, napočítali jste, kolikrát se jebli po nohách? Takový Tadlánek Andrése nakopal tolikrát, že já bych se měsíc nezvedl! Adrian byl celkově aktivnější, držel si víceméně střed oktagonu a jeho chirurgicky přesné kopy? No do prdele! Čechovského noha začala hrát všemi barvami. Andres je velký sympaťák, skvělý bojovník, ale tento večer to prostě nevyšlo. 

PRELIMS

Michal Plesník vs Vita Špic. 

Auvajs! Ty břišáky! Tohle myslím samozřejmě v dobrém. V oktagonu se potkala dvě nesmírně velká hovada, ta snad sežrala krávu, ne? Plesník byl od první minuty aktivnější, rozdal dobré kombinace jak na spodek, tak i palici. Špic se sice snažil o takedown, ale bylo mu to hovno co platný, protože v polovině zápasu pocítil bolest z předchozí tvrdé kombinace na břiše a přišlo TKO pro Plesníka. 

Alexander Kolontay vs Mate Sanikidze. 

Budoucí vyzyvatel o titul? Kurde-fix! Čekal nás odlišný zápas, než to, co jsme ten večer doposud viděli. Alex přivítal Mateho dobrými kontry na hlavu, se kterým to zdárně otřáslo, ale Mate zařadil autopilota a ukazoval své umění při přetahované u pletiva. Ukrajinec sice představoval dobrou obranu první dvě kola, ale to nestačilo. Mate rozdával kopy, rány z různých pozic, kdy jsem si říkal "Ty vole, on je snad z gumy, ne?" Z mé strany tam byl pokus si dát nohy na stůl, ale šlo to obtížně a už jsem si rovnou zadal předsevzetí do nového roku. Ano, Mate, motivoval jsi mě! Mate Sanikidze byl nesmírně kreativní, ukázal, že umí dobře boxovat, ukázal skvělou obranu. Na zemi byl fenomenalní, moc mě zaujal a těším se na další jeho zápasy. Co se týče Alexandera, tak smekám klobouček, předvedl skvělý zápas.

Daniel Škvor vs Jhonathan Azevedo. 

Tvrdé rány na držku. Při nástupu šel ze Škvora čirý respekt. Zápas se odehrával v postoji. Dosadil tvrdou ránu na bradu a Brazilec šel do automatu, kde se snažil převést boj na zemi, z čehož se Daniel dostal. Problém v zápase byl ten, že Dan dvakrát neúmyslně kopl Azeveda do rozkroku a zápas se tak protáhl o dost déle a říkal jsem si, zda ta pauza neuškodí Danielovi, když byl v takové ráži. I tak se Daniel rozjel, rozdal tvrdé lokty, krásné tvrdé rány na tvář a Azevedo byl tuhý, do druhého kola se nedostavil.

Emanuel Dawa vs Mateusz Strelczyk 

Dawův definitivní konec? Neměl jsem odvahu tipovat tento zápas. Byl to narychlo domluvený zápas. Ale stručně si projedeme zápas v těchto bodech. 1. Zápas začal v postoji, Maté byl Tvrdší. 2. Dawa oponoval kopy a snažil se o takedown. Strelczyk chytil gilotinu. 3. Dáwa to ubránil. 4. Dawovi to bylo hovno platné 5. Mateusz rozdal loky, pár ran, chytl mu nohu, udělal páku a oponent se vzdal.

Jakub Tichota vs Dawid Kareta. 

Jakubová dominance. Bylo to pro mě hodně těžké z pozice mě jako fanouška, protože se mi zápasově líbí oba borci. Při tipování jsem musel jsem při tipování doslova zavřít oči a taky se trochu přiklonit na českou stranu. Čekal jsem válku! Zápas začal ve svižném tempu. Oba zápasníci byly energetičtí. Když bych zápas shrnul do kostky, tak to byly takové šachy o lepší pozici, kdy si Tichota držel dominantní horní pozici, ze které furt něco vymýšlel. Kareta se někdy rozvášnil a rozdal pěknou kombinaci, ale to vždy jen na začátku kola. Měl tam dobrý pokus o kimuru, ale to nedopadlo. Nicméně bojoval, ale nestačilo to, Jakub jednoznačně vyhrál na body, nebylo o čem. 

MAIND CARD

Matus Juráček vs Robert Pukáč. 

Zklamání večera. Nevím. Nevím a nevím. Absolutně nevím, co k tomuhle zápasu mám dodat. Favorizoval jsem tento zápas na jeden z nejlepších z večera. Šlo mi o to, že se proti sobě postavily dvě úderné pušky. Samozřejmě jsem čekal nějaké taktické záměry, ale s tím, že se to bude postupem času stupňovat. Bylo to spíš čekání, vyčkávání, oťukávačka, lowkicky do předních noh, na stehna. Moc ran nepadlo. Každý kolo mělo víceméně stejný scénař, s tím, že se mi víc zdálo, že Pukáč si urval pro sebe třetí kolo, jinak to bylo vyrovnaný. Sice jsem si vsadil na Juráčka, protože je to zábavný člověk, sleduji jej dlouho, ale tak nějak z pohledu fanouška byl pro mě vítězem zápasu Pukáč.

Daniel Dittrich vs Tadej Dajčman. 

Šok večera. Všechen respekt Danielovi, za to, že vzal zápas i přes to, že byl v pracovním procesu. Tohle vezmeme stručně. Tadej nahulil Daniela, přesunuli se k pletivu, dostal Daniela na zem, rozdal pár loktů, byl v dominantní pozici. Sice tam byla Danova snaha se z toho dostat, ale Tadej využil každou sekundu, která mu byla dána, a prostě jej uškrtil.

Matěj Peňaz vs Cheick Kone. 

Otestovaný Peňáz. Bezpodmínečně jsem si vsadil na Matěje, protože z něj roste česká naděje českého MMA a věřím, že v následujících letech budeme vzhlížet k jeho úspěchům v zahraničí. První kolo začalo v postoji, Kone se snažil Matěje natlačit na pletivo, ale ten skvěle odolával. Následně ke konci zápasu nahulil Peňáze, ale statečně to ustál. V druhém kole se trochu změnila taktika a Peňáz se rozjel. Natíral jej jedničkami, využíval svého dlouhého rozpětí, skvělé kombinace, ale Kone odolával, a i když byl nahulený jak Bulhar, nasazoval Matěje na pletivo. Co mě štvalo, tak to, že rozhodčí i přes aktivitu Koneho, je rozdělil asi třikrát za sebou, aby mohli bojovat v postoji. Tady jsem spíš čekal nějakou přetahovanou v klinči s následnou zemí, kde by Matěj mohl být třeba otestovaný ještě víc. Nicméně konec druhého kola a začátek třetího byl Matějův, přesný jedničky, kombinace na výbornou a nádherné KO. Skvělý zápas.

Tereza Bledá vs Mabelly Lima 

Nová šampionka! Jak, Tereza běžela natěšená do Oktagonu, tak takhle já běžím z práce, takže suma-sumárum to máme naopak. Ty běžíš do práce a já z práce. Když Ondřej Novotný představoval bojovnice, bylo vidět na Terce, že pochodovala jak mladá lvice, která má kurevský hlad, a taky že tomu tak bylo. Zápas to byl hodně rychlý. Jedničky od Brazilky, jenže Bledá se s tím nemazala, vzala Limu na zem, sedla, rozdala ostré žiletkové lokty. Byl to precizní a nekompromisní proces se zaslouženým vítězstvím. Dámy a pánové! První ženská šampionka! Gratulace! Gratulace! A ještě jednou Gratulace!

Na závěr, bych rád poznamenal pár věcí a vyjádřil se k několika různorodým individuálním případům, které se vyskytuji na jakékoliv sociální sítí, s debilním až trapným komentováním na adresu Terezy Bledé. Prosím Vás, jste bezmocní paraziti, totální a bezvýznamná kopa hoven. Pro nechápavé - označuji opravdu, jen ty, kteří se vyjadřují jako hovada. Místo toho, aby lidi byli rádi, že v naší malé zemi roste nadějná sportovkyně, nadějná bojovnice s obrovským potenciálem dotáhnout to ve světě hodně daleko, tak tady jsou lidi, kteří ji budou za úspěch shazovat a vyjadřovat se způsobem, že je mi z toho doslova zle. 

V této době, která momentálně je, byste/by jsme měli být rádi, že můžeme sledovat cestu této holky, která nám svými výkony musí vykouzlit úsměv na tváři. Co si budeme, já toho moc nedokázal, ale mám nějaké cíle a snažím se v oblasti svého života, jaký vedu, nějak zdokonalovat a musím říct, že mi to ke spokojenosti plně stačí. Jsem celkem aktivní člověk a to mě činí šťastným. Když jsem sám se sebou nespokojený nevylívám si zlost debilním komentářem a ještě k tomu holce, která reprezentuje české MMA a naší zemi. Ale?! Navíc, pokud vládne nějaká nespokojení ve mně, snažím se na to zaměřit a odstranit chybu. Vím, že tímhle komentářem nic nezměním, ale už mě rozčiluje neustále číst nějaké výtky lidí, kteří jsou nespokojeni sami se sebou, ukazují jen svou slabost, svoji inteligenci. Takže začněte se sebou kurva něco dělat. Venku je čerství vzduch.