POHLEDEM NA OKTAGON 29

06.12.2021
FOTO ZDROJ: KAOCKO.CZ a DENIK.CZ
FOTO ZDROJ: KAOCKO.CZ a DENIK.CZ

Ještě, než se podíváme za uplynulým bojovým večerem (4/12/21), musím nutně poznamenat! Že jsem pouhopouhý fanoušek a nikdy jsem tento sport nezkoušel a neprovozoval. Tedy byl jsem účastníkem pár hospodským konfliktů, kdy jsem to spíš uhrál na moji drzou komunikaci. Jsem prostý maník, který je schovaný doma v teple za obrazovkou. Prezentuji zde pouze své názory, protože jsem přece bloger, se skrytým potenciálem zvláštního humoru srát lidi. Proto bych byl rád, kdyby jste vše nebraly tak úplně vážně, protože jsem se to snažil opepřit svým humorem. Místy jsem a budu zdravě kritický, ale řídím se podle toho co jsme viděli všichni. A opakuji, jde jen o názor fanouška MMA, já zas budu plně respektovat Váš názor. Děkuji. So let's fucking go!

ROMAN PAULUS vs. PATER GABAL

V prvním a úvodním zápase prelims, které jsou zdarma vysílané na YouTube, jsem byl většinou zvyklý na to, že zápasy se nedostaly dál než za první kolo. Proti nastoupily dvě mladé naděje česko-slovenské scény. Začátek zápasu byla spíš taková seznamka o jednom kopu a jedničkách po držce. Gabal vypadal více svěže, předváděl více show věci, prokazoval větší dominanci, dobře kontroloval pokusy o takedown. Vlastně první a druhé kolo se odehrávalo ve stejném scénáři, kdy se střídal postoj s následnou obranou od obou stran. Ve třetí minutě třetího kola přišel velký moment pro Romana, který stupňoval své tempo, kdy se dostal do plného mountu a rozdával tvrdá kladívka, která Gabalovi absolutně nechutnala. Díky přesnými tvrdými loktům na bradu se Roman dočkal ukončení zápasu ala TKO.

Vsazeno na Romana Pauluse s kurzem 2,03 - Zelená

ARTHUR KARAVAEV vs. OMAR SANTANA

Tyhle dva borce jsem nikterak nestudoval, byli pro mě totálně neznámí, protože se objevili poprvé v této organizaci. Taktéž to jsou dva borci, u kterých jsem si musel při nástupu jejich songů vypnout zvuk. Hold mé uši nekorespondovaly s jejich nástupovou hudbou a to byl asi můj nejpamátnější okamžik celého zápasu. Jak bych jen měl rozebrat tento zápas? Nebylo by lepší, kdyby proti Karavaeovi postavili pytel? Rozhodně by nadělal víc škody než Omar Santana. Karavaev moc neriskoval, měl plnou kontrolu, dominanci a se Santanou čistě zamával. Vyhrál jednoznačně všechny tři kola na body a zároveň to pro mě byl nejnudnější zápas večera.

Nevsazeno

JAN MALACH vs. ARDA ADAS

Úvod kola začal pěstní přestřelkou a pak bylo vše v režii Adase, který si držel jak střed oktagonu, tak zároveň skvěle dominoval na zemi. Malach předvedl nespočet chyb, které opakoval jak přes kopírák v každém kole, své nohy prodával zadarmo, byl zamrzlý, s čímž se dostával do spodní nevýhodné pozice. Možná to bude trochu sprostý, ale mě to přišlo, jak kdyby se nechal dobrovolně ojet. Adasova sebejistota a kontrola na zemi mu vyhrála zápas a uškrtil Malacha ve třetím kole.

Věřil jsem králi severu Janovi, že zezelená nejen můj tiket s kurzem 1.85. Taktéž jsem věřil, že naskočí na vítěznou vlnu, protože šel o váhovku níže. Snad si celý zápas zanalyzuje a příště předvede tu bestii, která v něm je.

MARCIN NARUSZCZKA vs. JAKUB BĚLE

Běle vstoupil do zápasu úžasně a zasypal Marcina ne jedním kopem. Dokonce vyslal takový kop, který doslova uvařil Marcinovi na břišních svalech rudě červený biftek, - lahůdka. První kolo to vypadalo pro Marcina celkem zle, protože Běle byl fakt perfektně připravený a měl dobrou obranu. Jenže se ukázalo, že polský pitbul chce vyhrát více. Zápas se přiklonil víc k pletivu, kde Marcin začal dominovat, a Jakubovi docházely síly. Třetí kolo bylo ve znamení ždímačky na pletivu od polského cyborga, která sebrala Bělemu chuť do života a prohrál jednoznačně zápas na body.

Vsazeno na Marcina s kurzem 1.40 - Zelená

MAREK BARTL vs. JAN ŠIROKÝ

Souboj dvou tvrďáků, souboj dvou bláznů. Bylo to moravskoslezské derby ala technika vs. síla. Bartla mám ve veliké oblibě, protože udělal nehorázný pokrok. Začátek zápasu byl ve velkém tempu, Markův pohyb je pastva pro oči a Širokému střihl nádherné koleno. Dominoval cca dvě minuty, pak nastal boj o lepší pozici, kterou vyhrál Jan. Vyhodnotil situaci tak, že mu to jde na zemi lépe, kontroloval a odváděl výbornou poctivou práci. A takhle to bylo do konce zápasu. Vydřené vítězství na body.

Vsadil jsem si na Marka Bartla s kurzem 1.20, protože jsem věřil jeho technice a komplexnosti. Tiket zčervenal. 

AL MATAVAO vs. PAVEL SALŠÁK

Poslední rozlučkový zápas Pavla Salčáka, který neměl šťastný konec. Opatrný začátek, oťukávačka. Matavao inkasoval pár kopů, pár kolen na konci prvního kola. Po pěstní přestřelce se Al našel a nalezl potřebné sebevědomí, ze kterého těžil v druhém kole, a před časovým limitem mnoha ranami na hubu skolil Salčáka. Sympatický šaman Matavao s papričkami na krku vyhrál a těším se, co předvede v následujících zápasech.

Byť to byl poslední zápas Salčáka s kurzem 2.19, vsadil jsem si na něj, protože jsem si říkal, že by nechtěl odcházet jako poražený, nicméně v srdci mi tak nějak kolovalo, že mám dát na Matavaa. No bohužel další červená.

DANIEL DITTRICH vs. THOMAS NARMO

Když jsem viděl při nástupovce nemotorného energetického vikinga, frajera, stodvacetikilové zvíře, vykouzlil mi úsměv na tváři, protože přesně takhle bych chtěl nastupovat v pondělí do práce. Určitě je to specialista na pobavení lidí. Zápas se odehrával za záštitou policajt vs. viking psychiatr. Narmo měl v úvodních chvílích světlé chvilky, kdy rozdal pár kopů s následnou přetahovanou na pletivu. Konec zápasu byl v režii Daniela, když nažhavil své granáty a eliminoval Narma, který zůstal nevědomě otřesen, a taky... kdo by nebyl v prdeli po takových bombách.

Přemýšlel jsem, zda vsadit na Narma s kurzem 1.40, protože jej Oktagon dobře promoval, a věřil jsem jeho výškovému rozpětí a hyperaktivnímu pohybu, ale místo něho jsem dal na tiket Alda, což se mi v tomhle směru vyplatilo. Tedy ne ve výherním lístku, ale v tom, že mi aspoň něco zezelenalo.

MATĚJ KUZNÍK vs. KRISZTIÁN SIMON

Co k tomuhle zápasu říct nebo napsat? Od prvních minut mi to přišlo jako milování se na pletivu a přetahování o lepší pozici na zemi a v klinčích. Kuzník prokázal dobrou obranu i kontrolu. Rozdal více úderů, což mu zajistilo výhru na body. Simon mě dost zklamal a po atraktivní stránce zápasu mi padaly oči do limba.

Vsadil jsem na Kuzníka. Věřil jsem, že nedopustí třetí prohru v řadě. Kurz 1.45 - zelená a díkeš.

CHRISTIAN ECKERLIN vs. IOANNIS PALAIOLOGOS

Zápas světových kvalit. Zápas začal zostra. Eckerlin ze začátku inkasoval pár kopů na nohu, nechal si otevřít obočí dokořán, jenže pak jakoby v sobě probudil zvíře. Vyslal takedown a pak už to šlo jak po másle a přišlo mi, jak jednoduše se dostal ke škrcení. Skvělé, rychle a pěkné na oko.

Radši jsem nevsázel, protože oba borci jsou v obou zemích jednou ze špiček. Nechtěl jsem riskovat. Nicméně z Eckerlina si prdel dělat nebudu!

KAROL RYŠAVÝ vs. LOSENE KEITA

Tohle byl zápas z jiného světa. Zápas jsem odkoukal s otevřenou hubou a snažil jsem se, abych to pořádně vstřebal. Přestřelka hned od první sekundy, neskutečně energetický zápas, který ukázal další světové kvality a talent Keity. Ten si dost věřil a každým úderem chtěl rozhodnout zápas. Z jeho ran bylo cítit, jakou razanci do nich dává. Skvělá kombinace, dvojky a údery na spodní část těla rozhodly zápas. Hotová smršť, rychlé a precizně.

Vsadil jsem si na Karola s kurzem 1.85. Bohužel nedostal absolutně žádnou šanci. S Keitou se musí v budoucích zápasech počítat s velkým vykřičníkem.

DAVID KOZMA vs. BOJAN VELIČKOVIČ

Zápas byl pro mě emotivním, už když nastupovali na scénu. Po příjemných emocích přišel boj. Zápas otevřely tvrdé lowkicky Bojana, které byly slyšet přes celou halu. Kozma si tohle nenechal líbit, a i když ne s takovou razancí, tak mu to vracel.

Oba se dostávali na zem, zápas byl jak na houpačce. Nahoře, dole, střídaní pozic v rychlém tempu. Obrana obou aktérů v kterékoliv situaci od pohledu neskutečně unavovala. Veličkovič ve třetím kole přesným kopem na spánek nahulil Kozmu, který začal trochu tancovat a měl černo před očima. Jenže Bojan udělal chybu a místo toho, aby jej zasypal ranami a eliminoval ho, tak se rozhodl, se jej svázat. V tu dobu mi přišlo, že Kozma jak kdyby resetoval svůj systém a začal makat na tom, co umí nejlépe.

Kola šampionů představila pěstní přestřelku. Kozma byl najednou plný energie a zajímalo by mě, kde tu energii vzal. Rovněž bral Bojana a výletové takedowny, které sice Bojan odmítal dobrou obranou, ale už to tahal přes srdce a houževnatostí. Kozma se pak kousl a ždímal soupeře, co se dalo. Pak ucítil krev a šel po něm jak po uzeném, zasypával jej tvrdými koleny, pěstmi a rozhodčí ukončil zápas. Kozmič obhájil svůj pás. Nádherný zápas, pastva pro oči, ze které mi naskočila husí kůže. Bomba, pecka! K oběma zápasníkům mám veliký respekt. Kozma je démon a věřím, že Bojan s kvalitní přípravou výrazně promluví v boji o titul. 

Mám rád oba zápasníky, ale musím se přiznat, že více sympatizuji s Bojanem, na kterého jsem si vsadil s kurzem 1.75. Srdce mi tak nějak říkalo, že by konečně mohl vytáhnout i jiné zbraně, které jsme neměli možnost vidět v předchozích zápasech. Jenže měl málo času na přípravu. Oběma zápasníkům vypadl soupeř a tak do toho šli naslepo.  

Závěrem. Když bych měl zhodnotit tuhle show, tak bych chtěl poznamenat, že z fanouškovského hlediska mě první polovina moc nechytla, tedy krom prvního zápasu, který mě dostatečně bavil. Co se týče atraktivity, to se začalo zvedat postupem kartou výše. Celkově atmosféra publika se zvedla až po polovině turnaje, ale to hodnotím z domácího prostředí, nicméně vevnitř to mohli vnímat úplně jinak. Jako vždy mě bavil komentář Ondřej Novotnýho s doprovodem Sarpeie a Melouna. Dobré hlášky i poznatky, s tímhle jsem nikdy neměl problém. Na druhou stranu, se mě absolutně nelíbil Santana a Simon. Nezpochybňuji jejích umění, v tom jsou mistři, ale to co předvedly v daném fightu byl otřes. Milé překvapení mě určitě udělal Keita a Eckerlin, kteří určitě zamíchají kartami mezi svými váhovkami. A král Kozma? Jako vždy fantastický výkon.